A nemzetközi egészségügyi szervezetekkel folytatott viták a szabadelvűség jegyében odáig vezettek, hogy a dohánygyártó- és szeszipari cégek, és jelentős temetkezési vállalkozók szorgalmazták a „Testrombolók Nemzetközi Szövetségének” (TNSZ) megalapítását, amely törvényesen is lehetővé teszi országos és nemzetközi testromboló bajnokságok megrendezését.
„A halál nagy business!” - nyilatkozta egy szélsőséges szervezet tagja. A bajnokságok célja minél rövidebb idő alatt minél hatékonyabb testromboló módszerek kidolgozása a rövid élet titkának kutatása érdekében. Az első helyezett ingyenes temetésben részesül, a többi versenyző jutalmazását a helyi zsűri állapítja meg.
A testrombolás területén egy magát megnevezni nem kívánó amerikai kutatócsoport érte el a legkiemelkedőbb eredményeket. Vizsgálataik kimutatták, hogy meghatározó tényező a mértéktelenség. Azt javasolják, hogy először csökkentsük az alvással eltöltött órák számát. Kezdetben négy-öt óra alvás is elegendő, de a végső cél a napi egy-két óra pihenés. Ezután jöhet a cigarettakúra, amelyet a halál beálltáig nem szabad abbahagyni. A kutatások szerint napi egy-két óra alvás mellett harminc-negyven szál erős cigaretta elszívása kedvezően befolyásolja a végső cél elérését. Ha az alapgyakorlatokkal hat-nyolc kilogrammot sikerült fogynunk, és a látásunk sem teljesen tiszta, akkor a halálfélelem kiiktatásának érdekében elkezdhetünk kisebb mennyiségű alkoholt fogyasztani. A fokozatosság elvét követve a napi bevitt alkohol mennyiségét növelni kell. A kúrát kiegészíthetjük olyan tápanyagokkal, amelyek lassítják az anyagcserét és tompítják az agyműködést. „A víz fogyasztása egy idő után teljesen elhagyható” - állította az amerikai kutatócsoport egyik anonim tagja. Az elért eredmények tükrében a diplomáciai kapcsolatok nemzetközi rendezése és a tudomány nagyütemű fejlődése ösztönzi azokat a vállalkozásokat, amelyek a rövid élet titkának megfejtésére fordítják profitjuk közel kétharmadát. A kutatások folytatása azért is szükséges, mert a leghatékonyabb módszerek ismerete és alkalmazása mellett sem biztos, hogy sikerül az embereknek rövid idő után meghalniuk.
Cranfield, Anglia, 2010. december 8.