
Az elutasítás indoklásában többek között hivatkoztak egy pincére, amely nincs feltárva így nagy költség lenne annak megszüntetése. Tény, hogy a területen ez előtt 30 évvel még 3 lakóépület állt. Régi, vályogból épült parasztházak. Tudvalevő, hogy ilyenek alá nem építettek pincét, már csak azért sem, mert a településhez közel egy Szőlő hegy nevezetű domb áll, amelyen egy 3 emeletes pincesor található. Már évszázadok óta minden portához tartozott egy-egy pince, présház. Mivel az említett pincét nem tárták fel, így arra nincs bizonyíték. Továbbá a volt tulajdonosok leszármazottai sem emlékeztek sem pincére, sem más veremre.
Ugyanakkor az említett pályázat előkészítésekor a pályázat megírói bejárták a területet és találtak két ásott kutat is. Ezeknek az érdekessége, hogy bár elég közel voltak egymáshoz, bennük a vízoszlop magassága nagymértékben eltér. Éppen, a feltételezett pincéhez közelebbi kútban volt a sokkal alacsonyabb vízoszlop.
Hogy mitől furcsa a történet? Az önkormányzat 2009-ben vásárolt egy épületet melyet szándék szerint tájházzá alakítanak. Nagy erőkkel kezdődtek meg a munkák, bár visszagondolva, az önkéntesek csupán a kertben kaptak feladatot. A belső munkálatokat csupán néhány ember végezte és csak az ún. tiszta szoba és a konyha lett felújítva. A vakolat eltávolításra került, a régi padlókat felszedték. Majd a falakat hihetetlen gyorsasággal újra vakolták, a padlót újra burkolták. Aztán a további munkák hirtelen megálltak, a többi helyiséghez szinte hozzá sem nyúltak – pénzhiányra hivatkozva.

Tovább sajnos nem tudta olvasni az írásokat, mert az addig üres épületbe visszaérkeztek a felújítást végzők, akik bár udvariasan, de határozottan kiutasították az épületből.
Azóta a dokumentumok nem kerültek elő. Az érintettek úgy tájékoztatták az érdeklődő helytörténészeket, hogy a felújítás alatt az amúgy is igen rossz állapotban lévő dokumentumok tönkre mentek – egy véletlen baleset folytán mész ömlött rájuk.
Azóta olyan hírek keltek szárnyra, hogy több éjjel néhányan ismeretlen embereket láttak a területen – egyesek szerint – fémdetektorokkal vizsgálódni.
Az idős önkéntes szerint az egyik írás említette az azóta már elpusztult Kámori vár egykori urát. Ebben a várban a régi elbeszélések szerint egy rablóvezér volt az úr, aki hatalmas kincsekre tett szert működése alatt. A kincseket már sokan keresték a Börzsöny hegységben lévő Kámor hegyen található lyuk környékén. Az egyik monda szerint egy helyi fiatal társaság megtalálta, de ez soha nem derült ki, hogy igaz-e. A társaság tagjai valamelyik világháborúban katonáskodtak és a többségük meghalt.
Azóta is érintetlen a falu közepén található terület. Az önkormányzat semmilyen hivatalos tájékoztatást nem ad, feltételezésnek minősíti a faluban forgó híreket.